Dolar 28,9294
Euro 31,7000
Altın 1.874,84
BİST 8.107,94
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Yozgat 9°C
Az Bulutlu
Yozgat
9°C
Az Bulutlu
Çar 9°C
Per 12°C
Cum 11°C
Cts 11°C

Kenan Şerefli;”İstikamet Üzere Nice Yıllara”

4688 sayılı “Kamu Görevlileri Sendikaları ve Toplu Sözleşme Kanunu”nda yer aldığı şekilde her yıl Mayıs ayında yapılan yetkili sendika belirleme çalışmaları kapsamında Yozgat İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinde ve Bozok Üniversitesi’nde sendika üye sayıları tespit çalışmaları tamamlanarak Yozgat’ta “Eğitim Hizmet Kolu’nda örgütlü sendikaların başkan ve yöneticilerinin katılımıyla yapılan mutabakat toplantısında tutanaklar imza altına alındı.

Kenan Şerefli;”İstikamet Üzere Nice Yıllara”
24.05.2021
882

4688 sayılı “Kamu Görevlileri Sendikaları ve Toplu Sözleşme Kanunu”nda yer aldığı şekilde her yıl Mayıs ayında yapılan  yetkili sendika belirleme çalışmaları kapsamında Yozgat İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinde ve Bozok Üniversitesi’nde sendika üye sayıları tespit çalışmaları tamamlanarak Yozgat’ta “Eğitim Hizmet Kolu’nda örgütlü sendikaların başkan ve yöneticilerinin katılımıyla yapılan mutabakat toplantısında tutanaklar imza altına alındı.


 Eğitim-Bir Sen Yozgat Şube Başkanı Kenan Şerefli, toplantı sonrası yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı;

Şerefli:”2021 yılında Yozgat’ta Merkez ilçe ile ilçelerimizin tümünde ve Bozok Üniversitesi’de Eğitim Hizmet  Kolunda Eğitim-Bir-Sen yetkisini sürdürerek  geleneği bozmadı. İmzalanan mutabakatta il genelinde  ve Bozok Üniversitesi’nde en yakın takipçimize  2151 üye sayısı farkıyla yetkimizi taçlandırdık. Eğitim-Bir-Sen Yozgat Şubesi teşkilatı olarak  bu durumun haklı gururunu yaşıyoruz.


 Eğitim-Bir-Sen Yozgat Şubesi olarak  8 yıldır  kesintisiz süren yetkiyi almadaki başarımız yalnızca bizim değil, tüm üyelerimizin başarısıdır. Bizi zirveye çıkaran, zirvede tutan ve zirveden yeni ufuklara yol almamıza katkı sunan Eğitim- Bir-Sen’in asil üyeleridir.


1992 yılında Onursal Genel Başkanımız Mehmet Akif İnan’ın açtığı yolda ve oluşturduğu dinamizm ile medeniyet ve değer odaklı yeni sendikal anlayışla, sorunun paydaşı değil çözümün paydaşı olarakrekabet zemininde hizmet sendikacılığı anlayışı ile hak arama mücadelemizde kamu çalışanlarımız adına önemli kazanımlar elde ettik. Kamuda özgürlük alanlarının genişlemesini sağladık.

Taleplerimizin karşılık bulmadığı, tarafımıza yapılan tekliflerin yetersiz olduğu dönemlerde demokratik çerçevede dik durmaktan, söylem geliştirmekten ortaya eylem koymaktan geri durmadık. Çalışan milyonları temsil etmenin sorumluluğunun farkındayız, yaptığımız işin uzun soluklu zorlu bir iş olduğunun da bilincindeyiz.

Bu çercevede kararlılıkla ve samimiyetle mücadeleye devam edecek, kamu çalışanlarımıza kazandırmaya onların sesi olmaya devam edeceğiz.


Ayrıca  ‘Milli’ sıfatıyla uyumlu, yerli değerlerle donanmış, tarihi, kültürü ve kökleriyle barışık ülkemizin en büyük Sivil Toplum Kuruluşlarından biri olarak  her zaman  demokrasinin, Milli İradenin yanında olduk.Türkiye’nin sivilleşmesine ve özgürleşmesine katkıda bulunacak çalışmalara daima destek vermek önceliğimiz oldu.Mazlumların savunucusu onların sesi olmaya gayret gösterdik.

Pandemi döneminde Dünyanın ve Ülkemizin içinden geçtiği zorlu süreçte Devletimizle, halkımızla bütünleşip birlik olarak bu zor süreci atlatmaya çalıştık. Sendika ve üyerimizin katkılarıyla bu süreçte maddi ve manevi desteğimizi esirgemedik. Vefa sosyal gruplarına fiziki ve maddi katkılar sağladık. Köstek olan değil her zaman destek olan olduk.


Bundan sonra da kırmadan dökmeden, ayrıştırmadan kamu çalışanlarımızın  ekonomik ve sosyal haklarının geliştirilmesi için emek, ekmek ve hak mücadelemize devam edecek, inancın, sağduyunun, vicdanın ve medeniyet değerlerimizin ışığında  ilk adımı atan öncülerimiz gibi,mücadelemizi zirveden yeni ufuklara, yeni ufuklardan yeni umutlara doğru taşıyacağız.


Yetkiyi taçlandırdığımız bu dönemde Eğitim Bir-Sen’li olmanın sorumluluğunu ve çalışkanlığını sergileyerek il merkezimizde, bütün ilçelerde ve üniversitemizde yetkiyi devam ettirerek hak, özgürlük,emek ve ekmek mücadelesi yürütürken aynı zamanda da millet iradesini daim kılarak, Hakk’ı yüceltmek gibi soylu bir davanın neferi olan il, ilçe, üniversite  başkan ve yönetim kurulu üyelerimize, kadın komisyonlarımıza, dava arkadaşlarıma sonsuz teşekkür ediyorum. Sendikal varlığımız olan Eğitim Bir-Sen’in asil üyelerine bizlere verdikleri destek ve duydukları güvenden dolayı şükranlarımı sunuyor, Kuruluşundan bugüne emek, ömür ve gönül verenlere teşekkür ediyorum.

İstikamet üzere nice yıllara.”                   

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.